Tuuleenergia – keskkonnaohtlik tegevus ilma piisavate uuringuteta



Tuuleenergiat esitletakse sageli puhta ja taastuva energiaallikana, kuid fassaadi taga on tõsised probleemid. Tuuleturbiinid on Rootsi seadusandluse järgi klassifitseeritud keskkonnaohtlikeks tegevusteks. Vaatamata potentsiaalselt tõsistele tagajärgedele nii loodusele kui ka inimesele, puuduvad põhjalikud mõjuanalüüsid ja uuringuandmed. Siin on vaja kriitilist pilku ja ettevaatusprintsiipi juhindudes tuleks tuuleenergia laiendamine meie otsustajatel ümber hinnata.


Tuuleenergia laienemise üks suuremaid probleeme on see, et pole tehtud piisavalt põhjalikke mõjuanalüüse. Hoolimata sellest, et praeguseks on ehitatud tuhandeid tuulikuid nii maale kui ka merele, puuduvad üksikasjalikud uuringud pikaajaliste mõjude kohta keskkonnale ja ökosüsteemidele.


Plastireostus ja mikroplast

Plasti sisaldavatest komposiitmaterjalidest koosnevaid rootorilabasid on raske taaskasutada ja need lagunevad looduses väga aeglaselt. Kui need ilmastiku ja tuule mõjul killustuvad, tekivad mikro- ja nanoplastid, väikesed plastiosakesed, mis levivad ökosüsteemides. See juhtub ilma, et meil oleks täielikku ülevaadet nende osakeste keemilistest ja bioloogilistest mõjudest. 


Nende materjalide taaskasutussüsteemid on puudulikud ja paljudel juhtudel ladestuvad vanad lehed prügilasse, mis võib kaasa tuua kahjulike ainete edasise leviku. Tuuleturbiinide ehitamise jätkamine, teadmata nende pikaajalist mõju, tähendab kõrget mängu meie keskkonna ja tulevaste põlvkondade tervisega.


Müra ja selle mõju 

On tõestatud, et tuuleturbiinide tekitatav mürasaaste mõjutab nii inimesi kui ka loomi. Madala sagedusega heli, mida nimetatakse ka infraheliks, põhjustab tuuleparkide läheduses elavatele inimestele terviseprobleeme. Tuuleturbiinid mõjutavad negatiivselt ka loomi, eriti linde ja nahkhiiri. Paljud lendavad liigid hukkuvad või vigastatakse rootori labade tõttu ja sellel võivad olla laastavad tagajärjed juba ohustatud populatsioonidele.


Lisaks muutub maastik seal, kus tuulikuid ehitatakse, dramaatiliselt. Metsaalasid ja maid kasutatakse ära tohutute tööde tegemiseks, mis ohustavad bioloogilist mitmekesisust ja häirivad looduslikke ökosüsteeme. Isegi merel on tuuleturbiinidel märkimisväärne mõju mere ökosüsteemidele, kus veealune müra ja ehitus häirivad nii kalu kui ka mereimetajaid.


Ettevaatuspõhimõtet eiratakse

Tuuleenergia negatiivsed tagajärjed on liiga arvukad, et neid ignoreerida. Arvestades olulisi riske, mida tuuleenergia kujutab endast nii keskkonnale kui ka tervisele, tuleks kohaldada ettevaatuspõhimõtet, mis on Rootsi keskkonnaalaste õigusaktide nurgakivi. Põhimõte ütleb, et me ei peaks tegutsema, kui me riske ei tea. Puuduvad piisavad uuringud ja on uuringuid, mis näitavad tõsiseid võimalikke probleeme, mida ei saa tähelepanuta jätta.


Pimesi panustamine tuuleenergiale kui kliimamuutuste lahendusele, arvestamata selle tagajärgi, on ohtlik ja lühinägelik. Vaja on nüansirikast arutelu ja selle niinimetatud "rohelise" energiaallika osas.


Originaalartikkel:


https://vindkraftsupplysningen.se/resurser/vindkraft-miljofarlig-verksamhet-utan-tillracklig-forskning

Comments

Popular posts from this blog